איזה חודש היה לנו בקליטה! לא זכור לי חודש כזה מאז שאני בתפקיד.
16 משפחות חדשות פנו החודש לקיבוץ.
כמה מהן יבשילו לידי בנייה? לא ניתן באמת להעריך.
הסטטיסטיקות מדברות על אחוזים בודדים, אבל לנו עדיין אין סטטיסטיקות משלנו. מוקדם מדי. בכל אופן יש משפחות שפונות אחרי שהתבשלו ברעיון הרבה זמן, החליטו כבר שבנייה היא הפיתרון המתאים להן, ואולי אפילו קפצו לקלי"ה לראות מה קורה באופן עצמאי. יש אחרות שפונות בלי שיהיה להן מושג מה הן רוצות שכירות, קיבוץ שיתופי, בנייה בהרחבה, או משהו לא ברור. יש משפחות שמגיעות דרך המלצה של חבר או תושב וזה אוטומטית מעלה את סיכויי המימוש, ועוד ועוד.
גם משפחות רציניות עם כוונה נכונה לא בהכרח יהפכו להיות רציניות. יש משפחות שלא תעבורנה לפה בלי פיתרונות תעסוקה מובטחים, ויש אחרות שיש להן צרכים חינוכיים ובריאותיים שקשה לענות עליהן כאן.
יש משפחות שאנחנו לא מתאימים להן, ויש משפחות שהן לא מתאימות לנו .
לכן לא כל פנייה מבשילה לכדי ביקור בקיבוץ, לא כל ביקור הופך למפגש עם הוועדה המראיינת, ולא כל מפגש עם משפחה מראיינת ממתמש לכדי מבדקים והגעה לקיבוץ.
בכל אופן, 16 פניות חדשות, כולל אחת של משפחת בני משק (שזה תמיד אושר מיוחד) 4 מהפניות האחרות התממשו לביקור בקיבוץ ואני מעריך שעוד כמה יתממשו בהמשך.
שלוש משפחות עברו החודש בהצלחה וועדה מראיינת (אחת מפנייה חדשה של החודש), שתי משפחות עברו החודש מבדקים, ארבע משפחות עברו וועדת קליטה איזורית ושתי משפחות הגיעו החודש לקלי"ה לגור כאן.
כרגע, כפי שאנחנו כבר יודעים, נכון לרגע זה, לא נותרו דירות להשכרה בקיבוץ, ואנחנו מחפשים פיתרונות יצירתיים.
שיהיה לנו בהצלחה
והרבה הרבה הנאה והצלחה למשפחות החדשות
ז
 


Comments
Leave a Reply